UnitPrice.org
Paper Mate Clearpoint Mechanical Pencils, 0.7mm, HB #2, Blue Barrels, 12 Count

Paper Mate Clearpoint Mechanical Pencils, 0.7mm, HB #2, Blue Barrels, 12 Count

Brand: Paper Mate

$27.17 / 12 pencils = $2.26/pencil

Buy on Amazon
View Details

ASIN: B00006IEF4

Price History on Amazon

Date(s) Price
2023-02-19 thru 2023-03-31 (41 days) $27.17 ($2.26/unit)
 
2023-02-11 thru 2023-02-18 (8 days) $27.20 ($2.27/unit)
 
2023-02-09 thru 2023-02-10 (2 days) $25.90 ($2.16/unit)
 
2023-02-07 (1 day) $26.48 ($2.21/unit)
 
2023-02-06 (1 day) $27.20 ($2.27/unit)
 
2023-02-05 (1 day) $26.48 ($2.21/unit)
 
2023-02-01 thru 2023-02-04 (4 days) $25.90 ($2.16/unit)
 
2023-01-29 thru 2023-01-31 (3 days) $25.93 ($2.16/unit)
 
2023-01-27 thru 2023-01-28 (2 days) $25.95 ($2.16/unit)
 
2023-01-26 (1 day) $26.54 ($2.21/unit)
 
2023-01-20 thru 2023-01-25 (6 days) $25.95 ($2.16/unit)
 
2023-01-18 thru 2023-01-19 (2 days) $25.99 ($2.17/unit)
 
2023-01-05 thru 2023-01-17 (13 days) $27.20 ($2.27/unit)
 
2022-12-01 thru 2023-01-04 (35 days) $19.73 ($1.64/unit)
 
2022-11-29 thru 2022-11-30 (2 days) $19.60 ($1.63/unit)
 
2022-11-21 thru 2022-11-28 (8 days) $19.73 ($1.64/unit)
 
2022-11-14 thru 2022-11-20 (7 days) $26.24 ($2.19/unit)
 
2022-11-09 thru 2022-11-13 (5 days) $18.99 ($1.58/unit)
 
2022-07-14 thru 2022-07-25 (12 days) $18.81 ($1.57/unit)
 
2022-04-20 thru 2022-04-22 (3 days) $27.09 ($2.26/unit)
 
2022-04-16 thru 2022-04-19 (4 days) $27.34 ($2.28/unit)
 
2022-02-08 thru 2022-02-09 (2 days) $17.01 ($1.42/unit)
BEST PRICE 
2022-02-01 thru 2022-02-07 (7 days) $19.22 ($1.60/unit)
 
2022-01-27 thru 2022-01-31 (5 days) $21.72 ($1.81/unit)
 
2022-01-20 thru 2022-01-26 (7 days) $21.99 ($1.83/unit)
 
2021-12-10 thru 2021-12-15 (6 days) $27.52 ($2.29/unit)
 
2021-12-08 thru 2021-12-09 (2 days) $27.27 ($2.27/unit)
 
2021-11-23 thru 2021-11-24 (2 days) $26.12 ($2.18/unit)
 
2021-11-22 (1 day) $27.31 ($2.28/unit)
 
2021-11-18 thru 2021-11-21 (4 days) $26.12 ($2.18/unit)
 
2021-11-17 (1 day) $27.31 ($2.28/unit)
 
2021-11-14 thru 2021-11-16 (3 days) $25.73 ($2.14/unit)
 
2021-11-13 (1 day) $25.48 ($2.12/unit)
 
2021-11-12 (1 day) $25.23 ($2.10/unit)
 
2021-11-10 thru 2021-11-11 (2 days) $26.38 ($2.20/unit)
 
2021-10-18 thru 2021-10-20 (3 days) $17.60 ($1.47/unit)
 
2021-10-17 (1 day) $25.92 ($2.16/unit)
 
2021-10-12 (1 day) $26.59 ($2.22/unit)
 
2021-10-06 thru 2021-10-11 (6 days) $23.48 ($1.96/unit)
 
2021-10-05 (1 day) $23.63 ($1.97/unit)
 
2021-10-01 thru 2021-10-04 (4 days) $24.14 ($2.01/unit)
 
2021-09-30 (1 day) $23.49 ($1.96/unit)
 
2021-09-29 (1 day) $24.14 ($2.01/unit)
 
2021-09-28 (1 day) $24.59 ($2.05/unit)
 
2021-09-27 (1 day) $23.89 ($1.99/unit)
 
2021-09-24 thru 2021-09-26 (3 days) $23.38 ($1.95/unit)
 
2021-09-23 (1 day) $23.50 ($1.96/unit)
 
2021-09-21 thru 2021-09-22 (2 days) $23.36 ($1.95/unit)
 
2021-09-18 thru 2021-09-20 (3 days) $27.20 ($2.27/unit)
 
2021-09-16 thru 2021-09-17 (2 days) $26.30 ($2.19/unit)
 
2021-09-15 (1 day) $27.77 ($2.31/unit)
 
2021-09-09 thru 2021-09-14 (6 days) $27.64 ($2.30/unit)
 
2021-08-30 thru 2021-09-04 (6 days) $20.34 ($1.70/unit)
 
2021-08-12 (1 day) $27.13 ($2.26/unit)
 
2021-08-08 thru 2021-08-10 (3 days) $18.22 ($1.52/unit)
 
2021-08-07 (1 day) $27.13 ($2.26/unit)
 
2021-07-31 thru 2021-08-01 (2 days) $26.46 ($2.20/unit)
 
2021-07-28 thru 2021-07-29 (2 days) $26.18 ($2.18/unit)
 
2021-07-27 (1 day) $19.30 ($1.61/unit)
 
2021-07-26 (1 day) $33.14 ($2.76/unit)
 
2021-07-22 thru 2021-07-25 (4 days) $26.05 ($2.17/unit)
 
2021-07-21 (1 day) $25.86 ($2.16/unit)
 
2021-07-19 thru 2021-07-20 (2 days) $23.96 ($2.00/unit)
 
2021-07-17 (1 day) $24.07 ($2.01/unit)
 
2021-07-16 (1 day) $25.86 ($2.16/unit)
 
2021-07-09 thru 2021-07-15 (7 days) $26.12 ($2.18/unit)
 
2021-06-27 (1 day) $26.73 ($2.23/unit)
 
2021-06-25 (1 day) $26.49 ($2.21/unit)
 
2021-06-09 thru 2021-06-18 (10 days) $25.13 ($2.09/unit)
 
2021-06-08 (1 day) $25.02 ($2.08/unit)
 
2021-06-04 thru 2021-06-07 (4 days) $26.12 ($2.18/unit)
 
2021-06-02 thru 2021-06-03 (2 days) $25.87 ($2.16/unit)
 
2021-05-28 thru 2021-06-01 (5 days) $25.74 ($2.14/unit)
 
2021-05-13 thru 2021-05-19 (7 days) $29.47 ($2.46/unit)
 
2021-04-29 thru 2021-04-30 (2 days) $25.31 ($2.11/unit)
 
2021-04-25 thru 2021-04-28 (4 days) $25.13 ($2.09/unit)
 
2021-04-21 (1 day) $25.43 ($2.12/unit)
 
2021-04-16 (1 day) $25.44 ($2.12/unit)
 
2021-04-13 (1 day) $25.16 ($2.10/unit)
 
2021-04-09 thru 2021-04-11 (3 days) $19.26 ($1.60/unit)
 
2021-04-08 (1 day) $19.13 ($1.59/unit)
 
2021-04-07 (1 day) $19.21 ($1.60/unit)
 
2021-04-04 thru 2021-04-06 (3 days) $19.14 ($1.60/unit)
 
2021-04-03 (1 day) $19.24 ($1.60/unit)
 
2021-02-27 thru 2021-03-13 (15 days) $20.28 ($1.69/unit)
 
2021-02-26 (1 day) $21.26 ($1.77/unit)
 
2021-02-25 (1 day) $21.85 ($1.82/unit)
 
2021-02-23 (1 day) $22.20 ($1.85/unit)
 
2021-02-22 (1 day) $23.01 ($1.92/unit)
 
2021-02-12 thru 2021-02-13 (2 days) $22.27 ($1.86/unit)
 
2021-02-10 thru 2021-02-11 (2 days) $22.35 ($1.86/unit)
 
2021-02-08 (1 day) $22.65 ($1.89/unit)
 
2021-02-06 (1 day) $22.45 ($1.87/unit)
 
2021-02-05 (1 day) $22.35 ($1.86/unit)
 
2021-01-13 thru 2021-01-25 (13 days) $24.40 ($2.03/unit)
 
2021-01-11 thru 2021-01-12 (2 days) $23.47 ($1.96/unit)
 
2021-01-10 (1 day) $24.14 ($2.01/unit)
 
2021-01-09 (1 day) $22.86 ($1.90/unit)
 
2021-01-08 (1 day) $23.22 ($1.94/unit)
 
2021-01-07 (1 day) $22.81 ($1.90/unit)
 
2021-01-06 (1 day) $23.37 ($1.95/unit)
 
2020-12-13 thru 2020-12-14 (2 days) $24.40 ($2.03/unit)
 
2020-12-12 (1 day) $22.55 ($1.88/unit)
 
2020-12-11 (1 day) $22.19 ($1.85/unit)
 
2020-09-25 (1 day) $20.10 ($1.68/unit)
 
2020-09-21 (1 day) $21.30 ($1.78/unit)
 
2020-09-20 (1 day) $20.62 ($1.72/unit)
 
2020-09-19 (1 day) $23.09 ($1.92/unit)
 
2020-09-13 (1 day) $21.59 ($1.80/unit)
 
2020-09-12 (1 day) $22.66 ($1.89/unit)
 
2020-09-11 (1 day) $19.81 ($1.65/unit)
 
2020-09-10 (1 day) $20.25 ($1.69/unit)
 
2020-09-09 (1 day) $18.08 ($1.51/unit)
 
2020-09-08 (1 day) $17.80 ($1.48/unit)
 
2020-09-07 (1 day) $18.33 ($1.53/unit)
 
2020-09-06 (1 day) $17.80 ($1.48/unit)
 
2020-09-05 (1 day) $18.18 ($1.52/unit)
 
2020-09-02 thru 2020-09-04 (3 days) $29.48 ($2.46/unit)
 
2020-03-19 (1 day) $17.80 ($1.48/unit)