UnitPrice.org
LEGO Ideas Tree House 21318 Building Toy Set for Kids, Boys, and Girls Ages 16+ (3,036 Pieces)

LEGO Ideas Tree House 21318 Building Toy Set for Kids, Boys, and Girls Ages 16+ (3,036 Pieces)

Brand: LEGO Set: Ideas

$248.99 / 3,036 pieces = $0.08/piece

Buy on Amazon
View Details

ASIN: B07PX3WW5N

Price History on Amazon

Date(s) Price
2022-12-08 thru 2022-12-09 (2 days) $248.99 ($0.08/unit)
 
2022-12-05 thru 2022-12-07 (3 days) $249.99 ($0.08/unit)
 
2022-11-28 thru 2022-12-04 (7 days) $174.99 ($0.06/unit)
 
2022-11-25 thru 2022-11-27 (3 days) $175.00 ($0.06/unit)
 
2022-11-24 (1 day) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-11-21 thru 2022-11-23 (3 days) $174.99 ($0.06/unit)
 
2022-11-07 thru 2022-11-20 (14 days) $175.00 ($0.06/unit)
 
2022-11-05 thru 2022-11-06 (2 days) $174.99 ($0.06/unit)
 
2022-10-04 thru 2022-11-04 (32 days) $175.00 ($0.06/unit)
 
2022-09-17 thru 2022-10-03 (17 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-09-16 (1 day) $214.27 ($0.07/unit)
 
2022-08-28 thru 2022-09-15 (19 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-08-21 thru 2022-08-27 (7 days) $194.89 ($0.06/unit)
 
2022-08-20 (1 day) $197.00 ($0.06/unit)
 
2022-07-29 thru 2022-08-19 (22 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-07-13 thru 2022-07-28 (16 days) $189.99 ($0.06/unit)
 
2022-07-12 (1 day) $199.44 ($0.07/unit)
 
2022-07-07 thru 2022-07-11 (5 days) $189.99 ($0.06/unit)
 
2022-07-05 thru 2022-07-06 (2 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-07-02 thru 2022-07-04 (3 days) $189.99 ($0.06/unit)
 
2022-07-01 (1 day) $189.15 ($0.06/unit)
 
2022-06-14 thru 2022-06-30 (17 days) $189.99 ($0.06/unit)
 
2022-06-11 thru 2022-06-13 (3 days) $199.49 ($0.07/unit)
 
2022-06-09 thru 2022-06-10 (2 days) $189.99 ($0.06/unit)
 
2022-06-06 thru 2022-06-08 (3 days) $199.51 ($0.07/unit)
 
2022-06-04 thru 2022-06-05 (2 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-06-02 thru 2022-06-03 (2 days) $199.51 ($0.07/unit)
 
2022-06-01 (1 day) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-05-31 (1 day) $199.51 ($0.07/unit)
 
2022-04-28 thru 2022-05-30 (33 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-04-27 (1 day) $199.00 ($0.07/unit)
 
2022-04-16 thru 2022-04-26 (11 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-04-15 (1 day) $199.00 ($0.07/unit)
 
2022-01-21 thru 2022-04-14 (84 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-01-20 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2022-01-13 thru 2022-01-19 (7 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2022-01-12 (1 day) $199.72 ($0.07/unit)
 
2022-01-11 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2022-01-09 thru 2022-01-10 (2 days) $199.73 ($0.07/unit)
 
2022-01-08 (1 day) $199.00 ($0.07/unit)
 
2022-01-07 (1 day) $199.85 ($0.07/unit)
 
2021-12-24 thru 2022-01-06 (14 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-12-23 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-12-22 (1 day) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-12-21 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-12-18 thru 2021-12-20 (3 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-12-17 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-12-11 thru 2021-12-16 (6 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-12-10 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-11-23 thru 2021-12-09 (17 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-11-22 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-11-19 thru 2021-11-21 (3 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-11-04 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-10-12 thru 2021-11-03 (23 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-10-11 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-10-08 thru 2021-10-10 (3 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-10-07 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-09-10 thru 2021-10-06 (27 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-09-09 (1 day) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-09-05 thru 2021-09-08 (4 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-09-03 (1 day) $197.00 ($0.06/unit)
 
2021-09-02 (1 day) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-09-01 (1 day) $197.00 ($0.06/unit)
 
2021-08-26 thru 2021-08-31 (6 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-07-23 thru 2021-08-21 (30 days) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-07-22 (1 day) $197.00 ($0.06/unit)
 
2021-07-20 thru 2021-07-21 (2 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-07-19 (1 day) $197.00 ($0.06/unit)
 
2021-07-13 thru 2021-07-16 (4 days) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-07-09 thru 2021-07-10 (2 days) $199.00 ($0.07/unit)
 
2021-06-27 thru 2021-07-08 (12 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-06-20 thru 2021-06-25 (6 days) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-06-17 thru 2021-06-19 (3 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-06-10 thru 2021-06-16 (7 days) $169.99 ($0.06/unit)
BEST PRICE 
2021-02-12 thru 2021-06-08 (117 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-02-10 (1 day) $267.83 ($0.09/unit)
 
2021-01-20 thru 2021-02-09 (21 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-01-19 (1 day) $267.85 ($0.09/unit)
 
2021-01-18 (1 day) $419.99 ($0.14/unit)
 
2021-01-15 thru 2021-01-16 (2 days) $270.24 ($0.09/unit)
 
2021-01-14 (1 day) $269.67 ($0.09/unit)
 
2021-01-08 thru 2021-01-13 (6 days) $270.25 ($0.09/unit)
 
2021-01-07 (1 day) $271.45 ($0.09/unit)
 
2021-01-06 (1 day) $199.99 ($0.07/unit)
 
2021-01-05 (1 day) $291.38 ($0.10/unit)
 
2021-01-04 (1 day) $291.45 ($0.10/unit)
 
2020-12-31 thru 2021-01-03 (4 days) $419.99 ($0.14/unit)
 
2020-12-30 (1 day) $322.46 ($0.11/unit)
 
2020-12-29 (1 day) $419.99 ($0.14/unit)
 
2020-12-23 thru 2020-12-28 (6 days) $329.60 ($0.11/unit)
 
2020-12-11 thru 2020-12-22 (12 days) $419.99 ($0.14/unit)
 
2020-12-10 (1 day) $362.47 ($0.12/unit)
 
2020-11-28 thru 2020-12-09 (12 days) $419.99 ($0.14/unit)
 
2020-11-24 thru 2020-11-27 (4 days) $389.99 ($0.13/unit)
 
2020-10-07 thru 2020-11-23 (48 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2020-10-06 (1 day) $273.62 ($0.09/unit)
 
2020-10-05 (1 day) $199.99 ($0.07/unit)
 
2020-10-04 (1 day) $270.62 ($0.09/unit)
 
2020-10-03 (1 day) $227.76 ($0.08/unit)
 
2020-10-02 (1 day) $273.24 ($0.09/unit)
 
2020-10-01 (1 day) $273.61 ($0.09/unit)
 
2020-09-30 (1 day) $278.61 ($0.09/unit)
 
2020-09-25 thru 2020-09-29 (5 days) $283.61 ($0.09/unit)
 
2020-09-24 (1 day) $291.98 ($0.10/unit)
 
2020-09-19 thru 2020-09-23 (5 days) $389.99 ($0.13/unit)
 
2020-09-16 (1 day) $316.66 ($0.10/unit)
 
2020-09-10 thru 2020-09-13 (4 days) $199.99 ($0.07/unit)
 
2020-09-09 (1 day) $183.18 ($0.06/unit)
 
2020-09-06 (1 day) $199.99 ($0.07/unit)
 
2020-06-29 (1 day) $310.21 ($0.10/unit)