UnitPrice.org
LEGO City Great Vehicles Garbage Truck 60220 Building Kit (90 Pieces)

LEGO City Great Vehicles Garbage Truck 60220 Building Kit (90 Pieces)

Brand: LEGO Set: City

$32.97 / 90 pieces = $0.37/piece

Buy on Amazon
View Details

ASIN: B07GVXJVDM

Price History on Amazon

Date(s) Price
2023-03-11 (1 day) $32.97 ($0.37/unit)
 
2022-11-23 (1 day) $33.95 ($0.38/unit)
 
2022-08-21 thru 2022-08-24 (4 days) $46.89 ($0.52/unit)
 
2022-08-19 thru 2022-08-20 (2 days) $46.99 ($0.52/unit)
 
2022-08-11 thru 2022-08-18 (8 days) $37.99 ($0.42/unit)
 
2022-08-09 thru 2022-08-10 (2 days) $38.99 ($0.43/unit)
 
2022-07-26 (1 day) $30.25 ($0.34/unit)
 
2022-07-16 (1 day) $32.88 ($0.37/unit)
 
2022-07-08 thru 2022-07-10 (3 days) $46.49 ($0.52/unit)
 
2022-06-02 (1 day) $47.39 ($0.53/unit)
 
2022-05-31 thru 2022-06-01 (2 days) $47.89 ($0.53/unit)
 
2022-01-18 thru 2022-03-20 (62 days) $19.99 ($0.22/unit)
 
2022-01-17 (1 day) $16.00 ($0.18/unit)
 
2022-01-12 thru 2022-01-16 (5 days) $19.99 ($0.22/unit)
 
2022-01-11 (1 day) $19.98 ($0.22/unit)
 
2021-12-15 thru 2022-01-10 (27 days) $19.99 ($0.22/unit)
 
2021-12-08 thru 2021-12-14 (7 days) $15.99 ($0.18/unit)
BEST PRICE 
2021-12-05 thru 2021-12-06 (2 days) $19.99 ($0.22/unit)
 
2021-11-30 thru 2021-12-03 (4 days) $29.99 ($0.33/unit)
 
2021-11-28 (1 day) $15.99 ($0.18/unit)
BEST PRICE 
2021-11-27 (1 day) $20.00 ($0.22/unit)
 
2021-11-26 (1 day) $16.00 ($0.18/unit)
 
2021-11-24 thru 2021-11-25 (2 days) $20.00 ($0.22/unit)
 
2021-11-13 thru 2021-11-23 (11 days) $16.00 ($0.18/unit)
 
2021-11-12 (1 day) $19.99 ($0.22/unit)
 
2021-11-11 (1 day) $16.00 ($0.18/unit)
 
2021-11-09 thru 2021-11-10 (2 days) $19.99 ($0.22/unit)
 
2021-11-07 thru 2021-11-08 (2 days) $16.00 ($0.18/unit)
 
2021-11-05 thru 2021-11-06 (2 days) $19.99 ($0.22/unit)
 
2021-11-03 thru 2021-11-04 (2 days) $16.00 ($0.18/unit)
 
2021-11-01 thru 2021-11-02 (2 days) $19.99 ($0.22/unit)
 
2021-10-31 (1 day) $16.39 ($0.18/unit)
 
2021-10-28 thru 2021-10-30 (3 days) $16.00 ($0.18/unit)
 
2021-10-19 thru 2021-10-27 (9 days) $19.99 ($0.22/unit)
 
2021-10-10 thru 2021-10-18 (9 days) $16.00 ($0.18/unit)
 
2021-10-08 thru 2021-10-09 (2 days) $19.99 ($0.22/unit)
 
2021-10-03 thru 2021-10-07 (5 days) $16.00 ($0.18/unit)
 
2021-10-01 thru 2021-10-02 (2 days) $16.39 ($0.18/unit)
 
2021-06-12 thru 2021-09-30 (111 days) $16.00 ($0.18/unit)
 
2021-03-31 thru 2021-06-11 (73 days) $16.39 ($0.18/unit)
 
2021-03-23 thru 2021-03-30 (8 days) $16.72 ($0.19/unit)
 
2021-03-21 thru 2021-03-22 (2 days) $16.66 ($0.19/unit)
 
2021-03-17 thru 2021-03-20 (4 days) $15.99 ($0.18/unit)
BEST PRICE 
2021-03-15 thru 2021-03-16 (2 days) $19.55 ($0.22/unit)
 
2021-02-10 thru 2021-03-14 (33 days) $19.75 ($0.22/unit)
 
2021-02-03 thru 2021-02-09 (7 days) $19.76 ($0.22/unit)
 
2021-02-02 (1 day) $19.78 ($0.22/unit)
 
2021-02-01 (1 day) $19.79 ($0.22/unit)
 
2021-01-31 (1 day) $19.80 ($0.22/unit)
 
2021-01-29 thru 2021-01-30 (2 days) $19.82 ($0.22/unit)
 
2021-01-28 (1 day) $19.84 ($0.22/unit)
 
2021-01-26 thru 2021-01-27 (2 days) $19.89 ($0.22/unit)
 
2021-01-25 (1 day) $19.92 ($0.22/unit)
 
2021-01-24 (1 day) $19.93 ($0.22/unit)
 
2021-01-23 (1 day) $19.94 ($0.22/unit)
 
2021-01-22 (1 day) $19.96 ($0.22/unit)
 
2020-12-15 thru 2021-01-21 (38 days) $19.99 ($0.22/unit)
 
2020-10-14 thru 2020-12-11 (59 days) $15.99 ($0.18/unit)
BEST PRICE 
2020-09-17 thru 2020-10-13 (27 days) $16.36 ($0.18/unit)