UnitPrice.org
Clif BLOKS - Energy Chews - Strawberry Flavor - (2.1 Ounce Packet, 18 Count)

Clif BLOKS - Energy Chews - Strawberry Flavor - (2.1 Ounce Packet, 18 Count)

$28.99 / 18 bars = $1.61/bar

Buy on Amazon

ASIN: B00CQRWSKK

As an Amazon Associate, I earn from qualifying purchases.

Price Refreshed: 2020-10-28

Features

Train hard to the tune of sweet strawberry-flavored energy.

CREATED BY ATHLETES FOR ATHLETES: CLIF BLOKS Energy Chews provide quick, chewable energy for training and racing.

AS TASTY AS THEY ARE FUNCTIONAL: Available in 11 delicious flavors, with sodium and caffeine levels to suit any goals.

EASY TO EAT: Easy-to-open packaging and a soft, chewable texture lets you focus on performance.

CUSTOMIZABLE: CLIF BLOKS come in 33-calorie cubes, with sleek and portable packaging that makes it easy to customize and track caloric and electrolyte intake during long outings and races.

Other Images

Clif BLOKS - Energy Chews - Strawberry Flavor - (2.1 Ounce Packet, 18 Count)
Clif BLOKS - Energy Chews - Strawberry Flavor - (2.1 Ounce Packet, 18 Count)
Clif BLOKS - Energy Chews - Strawberry Flavor - (2.1 Ounce Packet, 18 Count)
Clif BLOKS - Energy Chews - Strawberry Flavor - (2.1 Ounce Packet, 18 Count)
Clif BLOKS - Energy Chews - Strawberry Flavor - (2.1 Ounce Packet, 18 Count)